Day18: Nejlepší anime

24. října 2012 v 19:33 | ChronoArt |  My anime challenge
Takže hned na začátek, gomenne, že jsem nenapsal minulej den, ale já prostě nevědel co tam dát. Nikdy jsem hnusnou scénu neviděl. Gomem. A taky menší info: U nás na Slovensku máme prázdniny až za týden, takže ještě vydržte, o prázdninách to tu zaplním (snad :D). A teď už k otázce.
Nejlepší anime co jsem kdy viděl... Inu to je těžká otázka, protože za nejlepší anime vždy považuju to, co právě koukám. Aktuálně se mi jako super zdá Jigoku shoujo, předtím to byl Death Note a ještě předtím Fullmetal alchemist Brotherhood. Takže bude opravdu těžké vybrat z toho to nejlepší.
Jigoku shoujo, anime o nenávidti, krutosti a docela často i o potrestání nespravedlivosti (i když ne zrovna tou správňackou cestou). Hlavní postava, Enma Ai vypadá úplně krutopřísně, jako správná služebnice pekla. Tohle anime jsem ještě nedokoukal, takže zatím nemůžu pořádně posoudit.
Death Note, anime které zná v podstatě každý. Hlavní hrdina je šílený. Jinak to říct nejde. Někdy jsem měl chuť dát mu facku. Ale příběh byl namakaný a promyšlený, že jsem nestíhal žasnout.
Fullmetal alchemist., sice méně známé než Death Note, ale na kvalitě to neubírá. Za zdanlivě jednoduchým příběhem je ukryto hlubší filozofično o životě, jeho smyslu a tak dále. A právě to, stejně tak jako úžasné charaktery postav dělají tohle anime tak skvělým.
A teď mám vybrat jedno z nich? Tak zavedeme další kritérium, a to hezké postavy. V Jigoku shoujo moc hezkých kluků (holky nás nezajímají, že? :D) nemáme. V Death Note je to L a v FMAB je to Edward. Přidal bych kriterium soundtracků, ale ty byli v obou anime úžasné, takže by to nemělo smysl. Zajímavou paralelou je, že hlavní postavy se snaží svět ochránit od zla, i když každý jiným způsobem. Tak to udělám takhle. Kdybych měl na výběr mezi alchymií a zápisníkem smrti, co bych si vybral? Opravdu neznám lidi, které bych chtěl opravdu zabít, takže zápisník by mi byl k ničemu. Vybral bych si alchymii. A z tohoto důvodu se mi víc líbilo FMAB. Takže asi tak. Rozepsal jsem se, ale to jen proto, že na začátku článku jsem neměl vůbec tušení co odpovím. Tohle je jakási psaná úvaha. Tak, nashle zítra.

Hagane

Death note

Jigoku shoujo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 deathares deathares | E-mail | Web | 24. října 2012 v 20:58 | Reagovat

váhal bych mezi Death note a FMAB, ale kdybych mohl, tak bych bral alchymii i Zápisník smrti, to bych teprve nastolil armagedon xD muhahahaha

2 Ame Ame | Web | 24. října 2012 v 22:15 | Reagovat

FullMetal Alchemist Brotherhood! Jej, to je prostě nádherné anime! Vážně má best srdcovka.
Death Note anime jsem neviděla, ale čtu mangu a ta je vážně... nadprůměrná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama